Zapisz się na Hipnohacking Live

Co to jest podświadomość

Ludzki umysł składa się ze świadomości (średnie ja), podświadomości (niższe ja) i nadświadomości (wyższe ja). 

 

Prof. Maria Szulc – Potęga podświadomości hipnoza i psychostymulacja (wydanie rozszerzone), Galaktyka 2018

 

Warto przypomnieć, że mimo tego, iż świadomość (średnie ja) jest:

 • analityczna (analizuje, np. „co by było gdyby”),
 • logiczna (logiczne i racjonalne myślenie – szkoda tylko, że ludzie jednak nie są logiczni i racjonalni i dowodów na to masz dookoła siebie mnóstwo),
 • krytyczna (np. czynnik krytyczny umysłu, który zostaje „zawieszony” w pracy podświadomością)

i odpowiada chociażby za nasze myśli (to jak myślimy, o czym myślimy, mówimy, etc.), to jednak stanowi tylko 5% naszego umysłu i bardzo często jest zależna od podświadomości (niższe ja), która wpływa na nasz/e:

 • wybory 
 • zachowania
 • doświadczenia
 • emocje
 • przekonania 
 • wartości
 • instynkt 
 • intuicje
 • wspomnienia
 • pamięć permanentną
 • fizjologię
 • wyobraźnie
 • funkcje obronne
 • zwyczaje 

i stanowi pozostałą część naszego umysłu, czyli aż 95% .

Prof. Maria Szulc – Potęga podświadomości hipnoza i psychostymulacja (wydanie rozszerzone), Galaktyka 2018

 

I właśnie dlatego niejednokrotnie zdarzyło Ci się o czymś myśleć, mówić do siebie, że przecież chcesz i możesz i dasz radę, ale „przypadkowo” Ci nie wychodziło…

Dzieje się tak właśnie „przez” Twoją podświadomość, która niejednokrotnie blokuje Twoje działania i ambicje, pomimo tego, że chcesz, starasz się, etc.

Najprostszy przykład – alkoholizm (swoją drogą praca z podświadomością – trans hipnotyczny i hipnoza,  to jedyne skuteczne narzędzie do walki z nałogami, które są właśnie zakotwiczone w podświadomości i praca ze świadomością choćby podczas psychoterapii czy jakiejkolwiek innej terapii, która bazuje na pracy ze świadomością… niestety, nie zdaje się na nic.. P.S. Do terapii nałogów i w tym alkoholizmu, wrócę w osobnym wpisie, bo na to zasługuję i z czasem wstawię TUTAJ pewnie odnośnik).

Alkoholik, który chce przestać, zaklina się na siebie, przysięga na swoje dzieci, matkę, miłość, WSZYSTKO… nawet jak rzuci nałóg na jakiś czas, to i tak do niego wraca, bo jest to silniejszego od niego. Ale przecież chce, prawda? Przysięga, obiecuje, mówi, że chce, powtarza, że to ostatni.. CHCE ZMIANY! Ale… i tak się to nie dzieje. I to jest właśnie idealny przykład tego, w jaki sposób działa Twoja podświadomość i jak wpływa po „cichu” na Twoje życie. Cały sęk w tym, by zacząć żyć świadomie TU I TERAZ, rozumiejąc swoją podświadomość i pracując z nią za pomocą odpowiednich narzędzi, takich jak hipnoza i stan transu hipnotycznego, w którym podświadomość możemy „zmienić” (wolę określenie STWORZYĆ NA NOWO). 

 

Prof. Maria Szulc – Potęga podświadomości hipnoza i psychostymulacja (wydanie rozszerzone), Galaktyka 2018

 

Językiem podświadomości jest język wyobraźni, czyli wszystko to, co jesteś w stanie sobie wyobrazić. Podświadomość nie rozumie zawiłych matematycznych równań i „ciężkiego” języka. Podświadomość rozumie prosty język, który pozwala jej na wyobrażenia, emocje, uczucia i odczucia, dlatego tak ważne jest aby osoba hipnotyzująca posiadała bogaty zasób słownictwa i potrafiła przedstawiać nawet skomplikowane rzeczy w prosty sposób, który osoba hipnotyzowana potrafi sobie szybko wyobrazić (kłania się tutaj choćby NLP). 

Np.

 • wyobraź sobie teraz, że Twoja prawda dłoń jest lekka jak piórko i unosi się na wietrze, przez co robi się bezwładna i czujesz jak wiatr porywa ją coraz wyżej, wyżej i wyżej…
 • wyobraź sobie, że do Twojej prawej dłoni przybity jest kamień, ogromny kamień, który ciągnie Twoją dłoń w dół i przykleja ją do Twojego uda, tak, że podniesienie jej jest awykonalne
 • Twój  lęk odpływa, puszczasz go wolno i pozwalasz by wiatr zabrał go w daleką podróż. Twój lęk pofrunął na wietrze i przepadł w obłokach chmur, które go porwały i sprawiły, że właśnie przepadł…

To taki krótki przykład, w jaki sposób można formułować sugestie, by trafiły wprost do naszej podświadomości..

Oczywiście zanim to się stanie, trzeba przygotować odpowiednio nasz umysł do pracy, w którym właśnie możemy komunikować się bezpośrednio z naszą podświadomością. 

Jest to stan, w którym fale mózgowe przełączają się ze świadomości czyli fal mózgowych beta (15Hz – 38Hz), które są odpowiedzialne za czuwanie, rozbudzenie i to, co dzieje się wokół, na fale mózgowe alfa (od 8 do 13 Hz), którym towarzyszy spokój, jesteśmy odprężeni, zrelaksowani i mamy spokojną świadomość, aż wreszcie dochodzimy do fal mózgowych theta (4Hz – 8Hz), które są powiązane z głęboką relaksacją i sennością, którym towarzyszy lepsza pamięć, kreacja, wyobraźnia i wizualizacja. I jest to idealny stan do pracy z naszą podświadomością, ponieważ pomijamy wtedy czynnik krytyczny umysłu (świadomość).
Osiągany wtedy stan transu hipnotycznego, któremu towarzyszą dosłownie namacalne obrazy w naszych myślach, a czasem nawet  słyszymy dźwięki czy czujemy też intensywnie zapachy. Pozwala to na łatwiejszą  i efektywniejszą  zmianę ograniczających przekonań, programów i dotychczasowych zachowań. 

 

A teraz spójrz na dzieci, które do 7/8 roku korzystają w pełni swojej podświadomości i wierzą w dosłownie wszystko, co im powiesz… Ma to swoje plusy i minusy, szczególnie, kiedy mamy do czynienia z nieodpowiedzialnym rodzicem, który chociażby poniża swoje dziecko i mówi, że np. do niczego się nie nadaje… To zostaje w podświadomości dziecka i później musi stawić temu czoła z życiu dorosłym, kiedy jego system wartości dalej jest zamknięty w tej dziecięcej otoczce, która non stop słyszała takie czy nawet gorsze rzeczy przez co w dorosłym życiu cały czas uważa się za osobę „do niczego”… To przykre, ale tak właśnie działa nasza podświadomość i właśnie dlatego wszelkie zmiany zachowań, wyborów, doświadczeń, emocji, są zmianami, które skutecznie wykonuje się na poziomym „niższego ja” (podświadomość), a mowa do świadomości (średniego ja), na nic się nie zdaje, bo wyobraź sobie, że mówisz do takiej osoby, że jest wspaniała, świetna, dużo potrafi, dużo osiągnie, a ona przytakuje myśląc sobie.. „co on/a gada, przecież jestem beznadziejny/a i  do niczego się nie nadaje..”

Prof. Maria Szulc – Potęga podświadomości hipnoza i psychostymulacja (wydanie rozszerzone), Galaktyka 2018

 

Prof. Maria Szulc – Potęga podświadomości hipnoza i psychostymulacja (wydanie rozszerzone), Galaktyka 2018

 

Zacznij żyć świadomie TU I TERAZ… Sprawdź w jaki sposób pomogę Ci pomóc sobie dzięki pracy z podświadomością, która daje najtrwalsze rezultaty i dzięki której wreszcie zrozumiesz siebie i swoje wybory…

Skorzystaj z darmowej konsultacji klikając TUTAJ lub umów się na indywidualną sesję hipnozy stacjonarnie w Rzeszowie lub online klikając TUTAJ

Hall of Fame

Mateusz "Don Diego" Kubiszyn - 3 krotny Mistrz Świata K1, Gromda Champion
"Jestem człowiekiem wielozadaniowym i mam na głowie sporo obowiązków: praca strażaka, prowadzenie działalności gospodarczej oraz dodatkowo uprawiam sport zawodowy (sporty walki). Natłok obowiązków, towarzyszący temu stres powodowały narastające zmęczenie i zaniedbywanie obowiązków. Współpraca z Bartkiem polegała przede wszystkim na nauce efektywnego odpoczynku i regeneracji podczas popołudniowych drzemek. Już od pierwszej sesji poczułem różnicę, nauczyłem się zasypiać szybko (co wydłużyło całkowity czas snu) i widzę poprawę w efektywności moich działań w życiu codziennym."
Sprawdź
Dawid Malczyński - YouTuber i Biznesmen
"Mega profesjonalista, z indywidualnym podejściem! Pracowaliśmy razem 3 miesiące i po każdej sesji czułem olbrzymią poprawę swojego mentalu! Polecam z całego serca!"
Sprawdź
Katarzyna Jakubowska - Rekordzistka Guinnessa i Mistrzyni Polski
"Bartłomiej Florek to osoba z niewiarygodnym doświadczeniem! Bartek przygotowywał mnie mentalnie do Rekordu Guinnessa w kontakcie całego ciała z lodem. Miałam kilka sesji autohipnozy. Podczas ustanawiania rekordu byliśmy w kontakcie telefonicznym. Kiedy gasło mi słoneczko Bartek przywracał mi jego blask. To niesamowita osoba działająca cuda. Mój rekord jest również rekordem Bartka! Dziękuję bardzo za pokazanie mi jak można zrobić więcej niż nam się wydaje."
Sprawdź
Krzysztof Chodakowski - Doradca Ubezpieczeniowy UK
"Zaczynam rozumieć" - czyli krótka recenzja co przyniósł mi mentoring z Bartkiem. Zrozumiałem, że większość problemów - kreujemy sami lub wyolbrzymiam je bardziej niż to potrzebne. Moje podejście do życia całkowicie się zmieniło, a na problemy zacząłem reagować śmiechem lub "challenge accepted" niż złością i obwinianiem się - jak to było dotychczas. Po pierwszej rozmowie z Bartkiem zainspirowałem się. Po drugiej obudziłem, a po trzeciej utwierdziłem, że nie ma elixiru na szczęście - i tylko my sami decydujemy czy będziemy szczęśliwi czy nie. Niby to wiemy, a problem jest w tym - że tak naprawdę szczerze w to nie wierzymy. Na początku obawiałem się, że tylko sobie luźno rozmawiamy o wszystkim i niczym, ale latając z Bartkiem po tematach od mojego biznesu po moje życie prywatne - wszystko jak puzzle zaczęło łączyć się w całość. Myślałem, że otrzymam jakieś "rady i wskazówki" co i jak... lecz najlepsze w tym mentoring'u było to, że doszedłem do wszystkiego sam... czyli zgaduję, że taki niecny plan na mnie był uknuty od początku. PS. Do hipnozy podchodziłem z lekkim uśmiechem i mało poważnie... ale po pytaniu od znajomego po sesji z Bartkiem: " Ty jesteś jakiś zahipnotyzowany? " w czasie bardzo stresowej i trudnej sytuacji pomyślałem " chyba działa ".
Sprawdź
Paweł Kaczmarczyk - Druga Strona Medalu
"Świetne podejście do klienta, dobranie narzędzi do pracy i potencjalnych rozwiązań problemów. Dzięki Bartkowi dowiedziałem się, że narcyzm nie musi być wadą i można używać go mądrze!"
Sprawdź
Łukasz Szpunar - Rekordzista Guinnessa i II Wicemistrz Polski
„Jeśli chodzi o rozwój osobisty, przerabiałem wiele technik i programów, których jest mnóstwo na rynku. Czasem wszystkiego jest tak dużo, że ciężko wybrać to, co będzie dla Ciebie najskuteczniejsze. Tak właśnie było w moim przypadku. Już od pierwszej sesji u Bartka, wiedziałem że dobrze trafiłem, bo wybrał dla mnie narzędzia, które będą najbardziej skuteczne w tym, co chce osiągnąć... A praca z moją podświadomością podczas transu hipnotycznego, była dopełnieniem tego, czego potrzebowałem. Uprawiam bardzo świeży i ciężki sport jakim jest morsowanie wyczynowe. Polega to na spędzeniu jak największej ilości czasu w balii z wodą i lodem, która ma zbliżoną temperaturę 0 stopni. Mój wynik zależy od mojej silnej woli, ale również bariery bezpieczeństwa. Bo gdy temperatura ciała spadnie za nisko, to udział w tym momencie się kończy. Muszę tak pokierować swoim organizmem, by w tym dyskomforcie znalazeźć komfort i wtedy temperatura się utrzyma, a mój organizm będzie pracował jak szwajcarski zegarek. Ćwiczenia pracy nad umysłem oraz hipnoza, pozwoliła mi osiągnąć rewelacyjny czas 4 godzin. A Bartek jest jednym z ojców tego sukcesu. Polecam serdecznie. Jest to jeden z najlepszych trenerów mentalnych w Polsce jakich poznałem.”
Sprawdź
Wiktoria Pleśniak - Mistrzyni MMA Polska 2024, Mistrzyni Polski No Gi 2024
"Współpracę z Bartkiem zaczęłam dość niedawno, natomiast już widzę efekty naszych spotkań. Z jego pomocą udało mi się wywalczyć 2 złote medale na Mistrzostwach Polski No Gi oraz 10-tych Mistrzostwach Mma Polska. Profesjonalne podejście, skuteczne metody dzięki którym możemy osiągać niesamowite rezultaty. Naprawdę polecam każdemu, kto poszukuje wsparcia w procesie samorozwoju i osiągania celów! :)"
Sprawdź
Oskar Poźniak - Mistrz Polski MMA 2023
"Współpracuje z Bartkiem już od dłuższego czasu i od tego momentu realizuje wszystkie swoje cele w 100%! Bartek z jego hipnozą oraz rozpisywaną przez niego dietą, okazał się ostatnim niezbędnym elementem w moich przygotowaniach. Podczas naszej współpracy stoczyłem 7 walk, z czego wygrałem wszystkie i podczas tego procesu zdobyłem tytuł Mistrza Polski. Pozytywne skutki naszej współpracy da się również odczuć w życiu codziennym -  większą pewność siebie, samodyscyplina czy kontrola nad emocjami. Dzięki Bartek jeszcze raz i serdecznie polecam tego gościa!"
Sprawdź
Rafał
"20.02 odbyłem sesje, laczem video z mieszkania, która dotyczyła mojego leku przestrzennego. Bałem się tzw. dziurawej podłogi, czyli widzieć przestrzeń pod sobą. 28.02 sprawdziłem i powiem... pomogło. Wszedłem na most wiszący Blackforest Line. Z małym wsparciem kolegi i nierozglądajac się zbytnio w dół :) przeszłem i wróciłem. Nawet się nie pociłem. Wiadomo musiałem się trzymać poręczy i nie było zafajnie kiedy bujało mostem ale najważniejsze... nie czułem jak wcześniej strasznego lęku i nie miałem uczucia "zaciśniętej" klatki piersiowej. Przy końcach nawet puszczałem poręcz:) jeszcze pewnie kilka takich akcji i może będzie dobrze :)"
Sprawdź
Mariusz - Lider Branży Stomatologicznej
"Bartka znam od pół roku. Zaczęliśmy od hipnozy, a potem przeszliśmy do pracy nad moim nastawieniem do biznesu i mogę szczerze powiedzieć, że odkąd poznałem Bartka, moje życie zmieniło się na lepsze. Zmiana o 300%. Obecnie pracujemy dużo nad moim mentalem. Bartek potrafi w ciągu godziny szybko zdiagnozować co, komu dolega i podpowiedzieć różne praktyczne rozwiązania. Polecam z całego serca."
Sprawdź
Przemysław
"Jestem zadowolony ponieważ autohipnoza oraz konsultacja telefoniczna z Bartkiem dały mi więcej niż kilkumiesięczna psychoterapia systemowa a to dlatego, że dostałem rozwiązania oraz narzędzia do pracy nad sobą. Polecam"
Sprawdź
Arkadiusz Kaszuba - Low-kick World Champ / Pro MMA Fighter
"Podejście mentalne do życia i sportu jest bardzo ważne. Wszystko zaczyna i kończy się w naszej głowie. Praca nad mentalem i ciałem? Tylko u tego Gościa. Wspólnie robiliśmy mój limit wagowy przed EFM 2."
Sprawdź
Bartosz Rewera - Pro MMA Fighter
"Nie sądziłem, że hipnoza może być tak skuteczna i mimo, że pracujemy nad rzeczami związanymi z moim podejściem do walk, to rykoszetem dostaję chociażby moja samokontrola i podejście do życia. Pracujemy razem również na płaszczyźnie dietetycznej. Robienie wagi nigdy nie było tak proste."
Sprawdź
Krystian Zupa - Profesjonalny jeździec, Menadżer stadnin koni
Bartek ma profesjonalne podejście do klienta i świetny kontakt. Jest otwarty i holistycznie podchodzi do problemów. Stara się zrozumieć i doradzić, a nie wygłaszać tezy bez poparcia. Praca z nim już od pierwszego spotkania zmienia punkt widzenia i wrzuca myślenie na nowe tory."
Sprawdź
Kinga
"Pełen profesjonalizm. Rewelacyjny człowiek świetna współpraca. Jestem mega wdzięczna że tu trafiłam i polecam każdemu z całego serca 💜"
Sprawdź
Łukasz Smarzyński - Bokser
"Należę do ludzi dla których doba jest o wiele za krótka. Dwunastogodzinna zmiana nad grillem, po 22 trening, a każdą wolną chwilę staram się poświęcić rodzinie i efektem tego jest przemęczenie, które w oczywisty sposób odbierało mi chęci do dalszej pracy, co skutkowało moim zaangażowaniem na 50% i brakiem progresu, a wręcz spadkiem wszelkich wyników. Ok. pół roku temu rozpocząłem współpracę z Bartłomiejem Florkiem, początkowo bardzo sceptycznie i z lekkim uśmiechem podchodziłem do tematu hipnozy jednak po namyśle stwierdziłem „co mi tam" I spróbowałem. Bartek okazał się naprawdę spoko gościem, który bardzo chętnie odpowiedział na wszelkie pytania, a także dopytał o wszystko nad czym chciałabym pracować. No i się zaczęło, po wstępie rozpoczęliśmy pierwszą sesję hipnotyczną w ciągu ok. godziny w bardzo przyjemnym stanie głębokiej relaksacji rozpocząłem pracę nad tym co chciałbym zmienić w swoim boksie, a efekty odczułem już w kolejnej walce. Warto spróbować."
Sprawdź
Tomek Sornat
"Jestem zadowolony z materiałów do autohipnozy Bartka Florka. Jego podejście do procesu hipnotycznego jest niesamowicie skuteczne i inspirujące. Jego głos płynnie wprowadza mnie w podróż do głębokiego relaksu i transformacji. Materiały są pełne pozytywnej energii i motywacji. Dzięki nim mogłem odkryć nowe poziomy świadomości i zastosować hipnoterapię do własnego rozwoju i doświadczenia wewnętrznej transformacji. Jego technika skupia się na pozytywnych aspektach życia, samoulepszaniu i osiąganiu harmonii wewnętrznej. Czułem nieomal jego fizyczną obecność, wsparcie do działania po każdej sesji autohipnozy. Nagrania są skonstruowane w sposób budujący zaufanie i zapewniają bezpieczne i przyjemne doświadczenie hipnotyczne. Kto szuka sposobów na poprawę swojego samopoczucia, uwolnienie od stresu i rozwinięcie swojego potencjału znajdzie w nich nieocenioną pomoc."
Sprawdź
Michał
"Polecam! Mam wrażenie , że po 3 sesjach więcej się u mnie zmieniło na lepsze niż po 2 latach psychoterapii."
Sprawdź
Karol
"Cześć, chciałem się podzielić opinia z już drugiej sesji hipnoterapii. Swoja przygodę z samorozwojem jak i odkrywaniem siebie zacząłem parę lat temu, od psychologii, psychoterapii, cyberpsychotroniki no i hipnoterapia, jedyne co moge powiedziec wielki poklon dla Bartka. Nie potrafiłem się wysłowić po hipnoterapii tyle refleksji do mnie dotarło, zauważyłem wkoncu to czego nie widziałem przez ten cały czas..., Jest to zloty graal moich poszukiwań, ten klej który skleił te wszystkie puzzle które zbierałem przez tyle lat. Bardzo dziękuje i będę kontynuował, jest to tak potężne narzędzie a w wykonaniu Bartka jest to po prostu majstersztyk, czapki z głów, wybitny rzemieślnik swojego fachu, polecam z całego serca."
Sprawdź
Olaf
"Jeśli chcesz: - Porozmawiać o swoich traumach z dzieciństwa - Przedyskutować swoje relacje z rodzicami i pozastanawiać się dlaczego jesteś taki a nie inny - Małymi krokami zacząć wyciszać swoje demony, szukać spokoju, a najlepiej znieczulenia od tego strasznego, ciężkiego życia… To poszukaj innego specjalisty ;) ALE. Jeśli chcesz dogadać się ze swoimi demonami. Umieć je wykorzystać tak żeby być na maksa skuteczny w swoim życiu. Wszystko jedno czy w sferze zawodowej czy osobistej. Jeśli chcesz czerpać z życia tyle ile się da. Omijać kompromisy i przeszkody. Pewnym siebie sięgać po swoje marzenia z uśmiechem na ustach. …To umów się na mentoring do Bartka. I lepiej się pospiesz, bo nie wiem czy w Polsce znajdziesz drugiego tak profesjonalnego i skutecznego gościa."
Sprawdź
Krzysztof
"Podstawą do rozpoczęcia hipnozy u Bartka było jego profesjonalne podejście do zrozumienie moich traum i fobi z jakimi zmagam się od przeszło 30 lat. Wiem, że jestem ciężkim przypadkiem ale już po pierwszej hipnozie 30 letnia skała we mnie zaczęła pękać. Serdecznie polecam każdemu z małymi i dużymi problemami z którymi sobie nie radzi."
Sprawdź
Filip
"Doskonałe zrozumienie potrzeb klienta, jestem w pełni usatysfakcjonowany i na pewno jeszcze tu wrócę!"
Sprawdź
Joanna
„Pełen profesjonalizm w tym co mi zostało zaproponowane i zrealizowane. Godziny rozmów, wspólnych zajęć w bardzo trudnym dla mnie czasie były najlepszą terapią. Poza tym szczerość, bezpośredniość i świetny kontakt sprawiły, że ,,przepaść wiekowa" między nami nie istniała. Brakuje mi naszych spotkań Polecam Bartka wszystkim, którzy lubią prawdę do tzw. ,,bólu"."
Sprawdź
Adrian
"Bartek jest skuteczny i profesjonalny co najbardziej cenię sobie w jego podejściu a przede wszystkim dostosowuje się do swojego pacjenta. Po konsultacji telefonicznej i dwóch spotkaniach był w stanie mnie zdiagnozować, wyjaśnić to czego ja sam nie rozumiałem i naprowadzić na rozwiązanie moich problemów. Po każdym spotkaniu wiem nad czym mam pracować."
Sprawdź
Dawid
"Indywidualne podejście to coś, co się ceni. Bartek słucha uważnie i stawia celne diagnozy. Otrzymałem cenne porady i będę je teraz wprowadzał w życie. Mój problem wydawał mi się większy, niż w rzeczywistości był, co uświadomił mi Bartek :) Polecam mentoring u tego psychologa!!!"
Sprawdź
Janek
"Serdecznie polecam pracę z Bartkiem. Nie sądziłem, że praca z podświadomością może być tak relaksująca, a przede wszystkim skuteczna.. Polecam dosłownie każdemu, kto chcę sięgnąć do zalążka problemu z którym się boryka i skutecznie go przepracować.."
Sprawdź